دکتر نگین محبوب » بیماری های زنان » معرفی ویژگی ها و خدمات متخصص زنان و زایمان خوب
مدت زمان مطالعه ۱۲ دقیقه

معرفی ویژگی ها و خدمات متخصص زنان و زایمان خوب

بسیاری از افراد تصور دارند مراجعه به متخصص زنان حتما در ارتباط با بارداری و زایمان می‌باشد، اما کاملا اشتباه است. نیاز بانوان برای مراجعه به یک متخصص زنان خوب و تحت معاینه قرار گرفتن مداوم برای حفظ سلامت خود، بر کسی پوشیده نیست. زنان به دلیل ساختار حساس فیزیولوژیکی بدن در معرض ابتلا به انواع بیماری ها و مشکلات زنانه هستند که این موضوع موجب آزردگی و ناخوشی های فراوان در طول زندگی آنان خواهد شد بنابراین هر خانمی باید اهمیت مراجعه به پزشک زنان را از دوران بلوغ بشناسد. هدف از نگارش این مقاله معرفی و شناخت بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران برای شما عزیزان می‌باشد.

متخصص زنان و زایمان چه کسی است؟

تخصص زنان و زایمان از زیر شاخه های تخصصی بالینی پزشکی بوده که به انواع مراقبت ها و درمان بیماری های دستگاه تولید مثلی و تناسلی بانوان می‌پردازد. متخصص زنان به منظور افزایش علم و مهارت خود، دوره ای تخصصی در فلوشیپ های انکولوژی زنان،جراحی زیبایی زنان، لاپاراسکوپی، پریناتولوژی، نازایی و … دیده و به همین علت قادر به انجام فعالیت های پیشرفته می‌باشد.

دکتر نگین محبوب متخصص زنان و زایمان

تفاوت متخصص زنان و ماما

در گذشته زایمان بدست ماما یا قابله ها انجام می‌شد اما امروزه این کار با مهارت پیشرفته و بدون ریسک، توسط متخصصین زنان و زایمان انجام می‌شود. در حقیقت ماما متخصص بهداشت و درمان بشمار رفته و کار اصلی آن حفظ سلامت مادر و نوزاد است در صورتی که جراح زنان، علاوه بر انواع زایمان و حفظ بارداری های پرخطر وهمچنین درمان نازایی به بیماری های مربوط به دستگاه تناسلی زنان نیز می‌پردازد.

ویژگی های بهترین پزشک زنان

امروزه پزشکان زیادی در زمینه تخصصی زنان و زایمان مشغول به فعالیت هستند به همین دلیل ما باید ویژگی های یک دکتر زنان خوب را بشناسیم تا بتوانیم به عنوان بهترین پزشک برای خود برگزینیم. انتخاب دکتر زنان خوب در شهرهای بزرگ یکی از معضلات خانم هاست که نمی‌توانند تصمیم بگیرند که به کدام یک از پزشکان مراجعه کنند به همین دلیل در اینجا سعی کردیم همه نکات را در رابطه با انتخاب بهترین متخصص زنان در تهران یا سایر شهر های بزرگ در اختیار شما قرار دهیم.

ارائه خدمات وسیع و کامل

حقیقت این است که ابتدا برای انتخاب بهترین دکتر زنان باید توجه داشته باشید که ایشان خدمات متونعی را ارائه بدهند. بهتر است که علاوه بر خدمات درمانی و تشخیصی، در زمینه فلوشیپ های زیبایی نیز فعالیت داشته باشند. این موضوع سبب می‌شود اگر فردی نیاز به جراحی های زیبایی زنان داشت ناچار به یافتن پزشک زنانی دیگر نباشد و بتواند به دکتر خود مراجعه کند.

خدمات دکتر زنان
گیف کتاب

گذراندن دوره های فوق تخصصی و دکترا

بهتر است دکتر زنان مورد نظر دوره های فلوشیپی فوق تخصصی و دکترا را گذرانده باشد زیرا با این دوره ها مهارت و اطلاعات وی افزایش می‌یابد. دکتر نگین محبوب فلوشیپ های جراحی زیبایی و ترمیمی زنان را در کشور ارمنستان و جراحی های کم تهاجمی زنان و لیزر را در ونکوور کانادا گذرانده است.

قدرت تشخیص درست

از مهمترین نکاتی که حائز اهمیت است، تشخیص به موقع و صحیح پزشک می‌باشد تا بتواند در زمانی مناسب جلوی روند پیشرفت بیماری را گرفته و به خوبی آن را کنترل کند. برای اینکه درمانی صحیح و کامل صورت گیرد ابتدا ملزم به تشخیص صحیح بیماری و علت پیدایش آن می‌باشد.

گیف دارو
گیف دکتر و بیمار

توانایی برقراری ارتباط با مراجعه کننده

دکتر زنان باید قادر به ارتباط صحیح و صمیمانه با بیمار خود باشد تا مراجعه کننده بتواند با اعتماد کامل همه مشکلات خود را بازگو کند و از مسائل ذهنی خود خجالت نکشد. خانم ها، اشخاصی احساسی هستند و در مواردی دیده شده که با بروز کوچکترین علائمی از یک بیماری، دچار نگرانی و تنش های شدید فکری و روحی می‌شوند. بنابراین بهترین متخصص زنان با رفتاری خوش و ملایم، آرامش از دست رفته بیمار را بازیابی و با صداقت کامل ایشان را راهنمایی می‌کند.

ارائه خدمات آنلاین

یکی از ویژگی هایی که معمولا افراد برای انتخاب بهترین متخصص زنان از آن غافل می‌شوند، ارائه خدمات آنلاین است. به یاد داشته باشید این امکان وجود دارد که به طور ناگهانی مشکلی برای شما یا یکی از نزدیکانتان به وجود آید که دسترسی به یک متخصص زنان برای شما ضرورت یابد. این مورد خصوصا در شهر های بزرگ مانند تهران به چشم می‌خورد که ناگهانی نیازمند مشاوره با دکتر زنان داشته باشید و دسترسی حضوری برایتان مشکل باشد. افرادی که در شهرستان ها حضور دارند می‌توانند از خدمات آنلاین بهره برده و پاسخ سوالات خود را بیابند.

آشنایی بیشتر با وظایف متخصص زنان

دکتر زنان خوب، شرایط مختلف پزشکی را که بر سلامت زنان تاثیر می‌گذارد، تشخیص داده و با بهترین و پیشرفته ترین روش درمان می‌کند.به طور کلی وظایف این متخصصان، شناخت و نظارت انواع بیماری زنان و ارائه پشتیبانی پزشکی از زنان باردار است. در ادامه به صورت جزئی به برخی از خدمات متخصص زنان و زایمان خواهیم پرداخت:

ناباروری

داشتن فرزند و مادر شدن احساس خوشایندی را برای هر خانمی ایجاد می‌کند و حق ایشان است اما گاهی مشکلات ناباروری این شانس را از بانوان عزیز سلب می‌کند. درمان ناباروری یا نازایی راه های گوناگونی دارد که ابتدا بهترین متخصص زنان ملایم ترین روش ها را بکار گرفته و در صورت عدم نتیجه گیری و رضایت از روش های سنگین تر استفاده می‌کنند.

ناباروری در بانوان

بارداری

هدف اصلی از مراقبت های دوران بارداری به دنیا آمدن نوزادی سالم با حفظ سلامتی مادر است که باید تحت نظر یک متخصص زنان خوب انجام شود. بارداری یکی از فرآیند های پر تنش است که در بعضی افراد بی دردسر و مشکل پیش رفته اما گاهی برخی خانم ها دچار مشکلات فراوانی در سرتاسر دوران حاملگی خود می‌شوند. تشخیص زمان دقیق زایمان، بررسی های مربوط به بارداری زودرس، عوارض بارداری، مسمومیت های بارداری و ارزیابی سلامت مادر و جنین، مراقبت های احتمالی برای پیشگیری از مرگ جنین و بسیاری موارد دیگر از وظایف اصلی دکتر زنان خوب بشمار می‌رود.

دوران بارداری

سندروم تخمدان پلی کیستیک

سندروم تخمدان پلی کیستیک از اختلالات شایع میان بانوان است که با علائمی مانند اختلال تخمک گذاری، تستوسترون بالا، ظاهر تخمدان در سونوگرافی خود را نشان خواهد داد. معمولا خانم هایی که با این مشکل مواجه می‌شوند ابتدا برای درمان قاعدگی های نامنظم خود به دکتر زنان مراجعه می‌کنند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

زمانی که یک خانم به متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان مراجعه می کند، حتما باید در انتخاب پزشک، دقت کامل را به عمل آورد. چرا که عواقب بیماری های زنانه علاوه بر آنکه فرد بیمار را درگیر می کند سلامت دیگر افراد خانواده از جمله جنین، نوزاد و همسر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

چرا باید به یک دکتر زنان خوب مراجعه کنیم؟

بسیاری از خانم ها در طول زندگی شان از دوران بلوغ تا زمان یائسگی، دچار اختلال در عادت ماهانه یشان می شوند و از آنجایی که اختلالات قاعدگی، همواره بنا به دلایل پیچیده پزشکی رخ می دهد، در صورتی که این مشکل را درمان نکنند، در آینده نزدیک دچار مشکلات جدی تری خواهند شد.

دردها و عفونت های زنانه در ناحیه رحم، واژن، تخمدان ها و پستان ها در پی علت های مختلفی بروز پیدا می کنند و در تمامی این موارد بررسی علت این مشکلات از سوی پزشک معالج برای آغاز درمان، امری گریزناپذیر است.

اساسا یک توصیه جدی به تمامی زنان آن است که با مشاهده کوچک ترین تغییرات در بدن شان هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.

سایر ویژگی ها

یکی از ویژگی های بهترین دکتر زنان و زایمان، علاوه بر داشتن دانش به روز در خصوص علوم پزشکی زنان، توانایی وی در برقراری ارتباط با بیمار مراجعه کننده است.

پزشکی به عنوان بهترین پزشک زنان و زایمان، شناخته خواهد شد که فضایی را فراهم آورد تا بیمار با آرامش کامل و بدون خجالت کشیدن یا پنهان کاری مشکلاتش را بیان کند.

البته راهنمایی های یک دکتر خوب متخصص زنان و زایمان، به بیمار در خصوص یافتن ریشه مشکلاتش کمک بیشتری خواهد کرد.

بیمارانی که دچار مشکلاتی از جمله سرطان هستند و یا اختلالات قاعدگی و کیست های تخمدان را برای اولین بار تجربه می کنند و یا حتی زنانی که به زودی قرار است فرزندشان را به دنیا بیاورند، عموماً دچار اضطراب فراوانی هستند، بهترین پزشک متخصص زنان و زایمان، پزشکی است که با دادن اطلاعات جامع به بیمارش و نیز تبحر در امر پزشکی، برای بیمارانش امنیت خاطر فراهم آورد.

دکتر زنان خوب برای جراحی زیبایی زنان

اندام تناسلی یکی از مهمترین و حساس ترین عضو بدن است که گاهی دچار مشکلات یا نازیبایی هایی می‌شود و در آن صورت خانم ها برای افزایش اعتماد به نفس و ترمیم و زیبایی تصمیم به جراحی زیبایی زنان می‌گیرند. مشکلاتی نظیر گشادی واژن، بزرگی بیش از اندازه لابیا ماژور یا لابیا مینور، آتروفی و …. ممکن است در طول زندگی برای هر خانمی اتفاق افتد که برای درمان آن به دکتر زنان ماهر در زمینه جراحی های زیبایی احتیاج داشته باشند.

خانم ها در سنین بالا به موجب تغییرات ساختاری واژن نیازمند روش های نوین درمانی در حوزه زیبایی زنان هستند. امروزه اغلب روش های جراحی زیبایی زنان در سراسر دنیا استفاده می‌شود که می‌توان گفت از پرطرفدارترین مل های زیبایی بشمار می‌رود.

با توجه به مطالب ذکر شده حتما به این نکته توجه داشته باشید که بهترین متخصص زنان را پس از تحقیقات لازم برگزینید.حال باید اشاره داشت گاهی واژن دچار مشکلاتی می‌‌شود که علاوه بر ازیبایی یک نوع عارضه محسوب می‌شود ماند افتادگی های رحمی که در واقع جا به جایی رحم درون واژن است و از نظر وسعت پیشرفت این بیماری به 4 دسته تقسیم می‌شود. برای هر گونه جراحی و درمان این مورد بهترین متخصص زنان را انتخاب نمایید.

دکتر زنان خوب و قدرت تشخیص بیماری

یکی دیگر از ویژگی های یک پزشک متخصص زنان و زایمان خوب، قدرت بالای تشخیص وی در زمینه شناسایی مشکلات و یافتن مناسب ترین شیوه ها برای درمان بیماران است، چرا که تشخیص به موقع درمان بیماری ها تاثیر بسیار شگفت انگیزی بر روند درمان و بهبودی دارد.

از جمله روش های مختلفی که برای تشخیص بیماری های زنانه وجود دارد می توان به سونوگرافی، آزمایش خون، کولپوسکوپی و لاپاراسکوپی و … اشاره کرد.

مسائل مربوط به قدرت علمی و دانش پزشکی متخصص زنان

با توجه به حوزه ای که یک پزشک متخصص زنان و زایمان در آن فعالیت بیشتری دارد، باید دانشش با توجه به جدیدترین متدهای روز دنیا، به طور مداوم افزایش یابد و به روز شود.

همان طور که می دانید علم پزشکی، مدام در حال پیشرفت است و یافته های پزشکی در حوزه های مختلف، روز به روز افزایش می یابند. پس بنابراین لازم است تا بهترین دکتر زنان و زایمان از دانش به روز برخوردار باشد.

صد البته که تجربه زیاد، در افزایش قدرت درمانگری یک پزشک نقشی تعیین کننده دارد.

بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران چه کسی است؟

شهر تهران با توجه به موقعیت ویژه، پایتخت بودن و جمعیت بالایی که دارد، بیشترین مراجعین به این حوزه را در خود جای داده است. بسیاری از افراد ساکن شهرستان های کوچکتر که از امکانات پزشکی کمتری برخوردار هستند، به منظور درمان بهتر به تهران می آیند و به دنبال بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران، می گردند.

در واقع به عبارت بهتر باید گفت، بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران یکی از عبارات بسیار پر جست و جو از سوی زنان در نواحی مختلف ایران است. برای درمان هر گونه مشکل باید به خوبی وقت بگذارید و با پرس و جو و بررسی ویژگی های پزشک، بهترین دکتر زنان تهران را انتخاب کنید.

برخی نیز برای انجام کارهای زیبایی زنان مانند جراحی لابیاپلاستی، پرینورافی، تنگ کردن واژن و … به متخصص زنان خوب مراجعه می کنند. اما نکته مهم این است که اکثر افراد ترجیح می دهند تا روند درمان خود را به دست پزشکی بسپارند که در نزدیکی محل سکونت آن ها قرار دارد. اگر ساکن شرق تهران هستید و به دنبال بهترین دکتر زنان در پیروزی می باشید، توصیه می کنیم که قبل از انتخاب یک متخصص زنان خوب در خیابان پیروزی به خوبی تحقیق کنید و پزشکی را انتخاب کنید که ضمن داشتن اخلاق حرفه ای، به درمان و تشخیص مشکلات کاملاً تسلط داشته باشد و با علوم و تکنولوژی روز آشنا باشد.

دکتر نگین محبوب را بیشتر بشناسید

دکتر نگین محبوب جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان، مسلط به انجام عمل های زیبایی و ترمیمی زنان با دستگاه لیزر مونالیزا است. دکتر محبوب با استفاده از تجارب بسیاری که در زمینه درمان نازایی  و IUI دارند، از سوی افراد بسیار زیادی به عنوان پزشکی حاذق و حتی بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران شناخته می شود. از جمله دیگر خدماتی که دکتر نگین محبوب در سطحی بسیار مطلوب و ایده آل و قابل اطمینان ارائه می دهند می توان به مراقبت های بارداری  و انجام عمل سزارین اشاره کرد.

دکتر نگین محبوب - متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران

دکتر نگین محبوب، دوره دکترای حرفه ای در رشته پزشکی و دوره تخصصی پزشکی- جراح و متخصص زنان،زایمان و نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذرانده است.

وی دارای گواهینامه های سونوگرافی زنان از دانشگاه تهران، عمل های زیبایی و ترمیمی زنان از کشور ارمنستان، عمل های ترمیمی و زیبایی زنان با لیزرمونالیزا می باشد.

وی دوره جراحی کم تهاجمی زنان و دوره تخصصی آندومترویوز را در ونکوور و دوره آموزشی پروتکل مکمل آهن برای کم خونی و فقر آهن را در فیگوی کانادا گذرانده است.

دکتر محبوب به عنوان پزشک نمونه کشوری در دوره پزشکی عمومی و تخصصی نیز برگزیده شده است. از این رو شاید به جرات بتوان وی را یکی از بهترین متخصصان زنان و زایمان در تهران دانست.

هزینه جراحی زیبایی زنان در تهران سال 1400

جراحی های زیبایی زنان در زمینه ترمیم و زیبایی واژن روش های گوناگونی دارد. گاهی از مواد تزریقی مانند ژل و چربی یا از دستگاه های لیزر و …. استفاده می‌کنند. در مواردی مراجعه کننده تقاضا دارد که برای مثال هنگام واژینوپلاستی، فرآیند سفید کردن واژن یا عمل های هزمان مربوط به ناحیه ناحیه تناسلی را انجام دهند. بنابراین برای اطلاع از هزینه های هر کدام از روش های جراحی زیبایی زنان حتما به صورت حضوری مراجعه فرمایید و یا توسط مشاوره آنلاین سوالات خود را دقیق بپرسید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نگین محبوب

دکتر نگین محبوب

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، اعمال زیبایی و ترمیمی زنان، دستگاه لیزر مونالیزا، تعیین جنسیت، درمان نازایی و IUI، مراقبت های بارداری،کرایو(فریز) زخمهای دهانه رحم،درمان زگیل و تبخال تناسلی، پریناتولوژی و لابیا پلاستی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
خشکی واژن و معرفی بهترین راه برای درمان

خشکی واژن و معرفی بهترین راه برای درمان

یکی از مشکلات شایع زنان خشکی واژن است که معمولاً با افزایش سن و تغییرات هورمونی به وجود می آید و مشکلات بسیاری برای زنان به وجود می آورد که مهم ترین آن ها کاهش میل جنسی و درد در هنگام رابطه است. به...

پاپ اسمیر چیست و چرا باید انجام شود؟

پاپ اسمیر چیست و چرا باید انجام شود؟

بیماری های سرطانی مربوط به دانه رحم به طور چشمگیری میان خانم ها افزایش یافته و بدلیل پیشرفته بودن این بیماری ها باید تحت آزمایش های خاصی به نام تست پاپ اسمیر  pap smear یا pap test بررسی شوند. خانم...

فیبروم رحم و درمان آن

فیبروم رحم و درمان آن

احتمالاً شما هم به عنوان یک خانم با واژه "فیبروم رحم" یا "میوما" آشنا باشید و این کلمه به گوشتان خورده باشد. اما آیا با علائم فیبروم های رحمی آشنایی دارید؟ آیا راهی برای درمان آن وجود دارد؟ بهترین...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *