دکتر نگین محبوب » جراحی زیبایی زنان » پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی به بهبود بشر کمک کرده است. زیبایی نیز در این میان از پیشرفت بی بهره نبوده است و روش های نوینی در علم زیبایی پزشکی از جمله پزشکی زیبایی زنان به وجود آمده است. یکی از این روش های نوین پلاسماتراپی واژن یا PRP واژینال است. روشی که از بعد پنجم مادّه تشکیل شده و با پیشرفت علم پزشکی به وجود آمده است. اما پلاسماتراپی واژن چیست و کاربرد آن چیست؟ این روش چه مزایا و معایبی دارد؟ بهترین جراح زیبایی زنان برای پلاسما تراپی چه کسی است؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این روش زیباسازی واژن بپردازیم.

مختصری در مورد تغییرات بدن بانوان

خانم ها بعد از رسیدن به سنین میانسالی و پیری و زمانی که دچار یائسگی می شوند، ساختار بدنیشان کاملا متفاوت خواهد بود. لذا دیگر شبیه به سنین بلوغ و جوانی خود نیستند. آن ها بارداری، زایمان و یائسگی را تجربه نموده اند، از این رو هورمون های آن ها کاملاً تغییر یافته است اما تنها تغییر هورمون‌ها ملاک نمی باشد. چراکه واژن نیز به خاطر تغییر هورمون ها جوانی و انعطاف پذیری خود را از دست داده و مشکلات زیادی پیش روی آن قرار گرفته است. توجه داشته باشید پریود شدن و یا قاعدگی می تواند باعث تولید برخی از هورمون ها به نام استروژن باشد. در صورتی که سطح تولید استروژن در بدن پایین بیاید، افراد دچار عوارضی مانند موارد زیر می شوند:

 • شل شدن واژن
 • خشکی واژن
 • رشد پراکنده موهای شرمگاه
 • احساس سوزش و خارش در واژن
 • التهاب و ورم واژن

پلاسماتراپی واژن چیست؟

تمامی مواردی که در بالا گفته شد باعث می شود که زنان در هنگام رابطه جنسی دچار مشکل و درد شوند. یکی از بهترین روش های جوانسازی واژن استفاده از روش پلاسما تراپی واژن یا پی آرپی تراپی واژینال است. در این روش با استفاده از پلاسمای خون، به جوانسازی واژن افراد کمک می شود.  

پلاسما یا سرم خون حاوی فاکتورهای رشدی است که می ‌توانند موجب جوان سازی سلول های از بین رفته و فرسوده شود. در پلاسمای خون سلول های بنیادی و سلول های محرک رشد وجود دارند. لذا زمانی که شما از پلاسما تراپی استفاده می کنید، در ناحیه واژن کلاژن سازی و الاستین سازی تحریک می شود. از این رو این منطقه دوباره حالت الاستینی و کشسانی خود را به دست می آورد و جوانسازی می شود. از آن جایی که این منطقه بسیار کشسان و الاستین است، در صورت از دست دادن کلاژن های خود حالتی شل به خود می گیرد و باعث کاهش اعتماد به نفس و همچنین کاهش کیفیت روابط جنسی خواهد شد.

دلایل جوانسازی واژن

پلاسماتراپی واژن چگونه عمل می کند؟

قبل از این که به سراغ نحوه عمل پلاسماتراپی برویم، ابتدا ببینیم که در پلاسمای خون چه موادی وجود دارد که می ‌تواند موجب جوان ساختن واژن افراد شود. به طور کلی وجود مقدار بسیار زیادی پلاکت همراه با پروتئین های محرک در پلاسما باعث می ‌شود که فاکتور های رشد تحریک شده و کلاژن و الاستین تولید کنند.

مزیت های استفاده از روش پلاسما تراپی واژن

 از روش تزریق prp در سایر بیماری ها نیز استفاده می شود. اما استفاده از این روش در بازسازی واژن تاکنون بسیار موفق بوده و توانسته است که رضایتمندی بیماران را جلب کند. پس از تزریق پلاسما به واژن شما روز به روز شاهد آبرسانی و جوانسازی این ناحیه از بدن خود می باشید. از مهم ترین مزیت های پلاسما تراپی ما می‌ توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • این روش بی خطر است.
 • هیچ بیماری از این طریق به بیمار منتقل نخواهد شد به خاطر این که پلاسما از خود فرد گرفته می شود.
 • هیچ گونه حساسیتی در این رابطه وجود نخواهد داشت.
 • افزایش میل جنسی
 • افزایش کیفیت رابطه جنسی
 • افزایش رابطه صمیمی میان زن و شوهر
 • ارگاسم به موقع و لذت بخش

کاربردهای پلاسماتراپی برای واژن چیست؟

پلاسماتراپی واژن

کاربردهای پلاسماتراپی واژن عبارتند از:

درمان بی اختیاری ادرار با پلاسما تراپی واژن

تنها خشکی واژن و شل بودن واژن، در اثر افزایش سن به وجود نمی آید. یکی از دردسرسازترین مشکلاتی که در سنین بالا به وجود می آید، بی اختیاری ادرار است. با استفاده از پلاسما تراپی واژن می توان بی اختیاری ادرار را از بین برد.

درمان آتروفی واژن با پلاسماتراپی

در واقع منظور از آتروفی واژن همان نازک شدن، شل شدن، پاره شدن دیواره و احساس سوزش و درد در هنگام رابطه جنسی می باشد. برخی از موارد حاد آتروفی واژن می‌ تواند موجب بی ‌خوابی و عفونت های مکرر این ناحیه شود. عوامل زیادی می ‌تواند موجب نازک شدن دیواره واژن شود که ما می توانیم از جمله این موارد به سرطان روده، سرطان پستان، سرطان تخمدان، استفاده بی رویه از قرص های جلوگیری، یائسگی و غیره اشاره کنیم.

در واقع تعداد پلاکت بالا در پلاسمای خون که در این روش استفاده می شود، باعث خواهد شد که بافت واژن، دوباره خود را بازسازی کند و خشکی واژن و نازکی آن از بین برود. به طور کلی خون ما شامل ۵۰ درصد پلاسما و ۴۵ درصد گلبول قرمز، گلبول سفید و پلاکت است. پنج درصد باقی مانده نیز از مواد دیگر تشکیل شده‌اند. بعد از این که فاکتور های رشد که همان پلاکت ها هستند، به واژن تزریق می شوند. این ناحیه با تولید بی رویه کلاژن و الاستین می تواند خود را بازسازی نموده و حالت کشسانی خود را افزایش دهد.

برای این که از مبتلا شدن به آتروفی واژن جلوگیری کنید. بهتر است که لباس های زیر پلاستیکی استفاده نکنید، از قرص های ضد بارداری به صورت بی رویه و مزمن استفاده نکنید. pH ناحیه تناسلی خود را با استفاده از پاک کننده های ادراری تنظیم کنید، از استروژن به صورت مداوم استفاده نمایید.

درمان عفونت های مکرر واژن

پلاسماتراپی تنها برای جوانسازی واژن نیست بلکه جنبه درمانی نیز دارد. یکی از مهم ترین کاربردهای پلاسماتراپی درمان عفونت های واژینال مکرر است. این روش همزمان با دارودرمانی نتیجه بسیار خوب و قابل قبولی خواهد داشت.

درمان مکمل ویروس اچ پی وی

یکی از مهم ترین کاربردهای پلاسماتراپی در زمان درمان ویروس زگیل تناسلی است. این روش یکی از روش های درمان حمایتی ویروس HPV است. یعنی ویروس اچ پی وی با پلاسماتراپی به طور قطعی درمان نمی شود. این روش تنها کمکی برای دیگر روش های درمانی است.

جوانسازی واژن با پلاسما تراپی

یکی دیکر از کاربردی ترین موارد استفاده از این روش، جوان سازی واژن است. استفاده ترکیبی از کربوکسی تراپی واژن و پلاسماتراپی به جوانسازی این ناحیه کمک بسزایی خواهد کرد.

مراحل درمان با دستگاه پلاسما :

بسیاری از افراد برای انجام این روش درمانی و زیبایی دچار استرس خواهند شد، بنابراین با آشنایی این مراحل می توانیم برای کاهش این استرس کمک بسیاری انجام دهیم.
این مراحل عبارتند از :
1. مشاوره پزشک با بیمار به منظور آگاهی از سوابق بیماری
2. اعمال بیحسی موضعی برای محلی که قرار است پلاسماتراپی انجام شود.
3. اعمال پلاسما تراپی به کمک دستگاه پلاسما بر روی پوست بیمار
4.تجویز دارو و آگاهی سازی بیمار برای مراقبت های بعد از آن
همه این مراحل با توجه به بزرگی ناحیه بین 15 تا 60 دقیقه به طول خواهد کشید، در این عمل بیمار هیچ گونه دردی احساس نخواهد کرد.

آیا پلاسما تراپی واژن همراه با درد است؟

افرادی که کاندید این روش جوانسازی می باشند، باید این نکته را بدانند که استفاده از این دستگاه به هیچ عنوان درد نداشته و یک روش درمانی و زیبایی می باشد.

مدت ماندگاری پلاسماتراپی واژن :

اگر این روش تحت نظر یک متخصص زنان خوب و متبحر و با دقت بالا و اصولی انجام شود، ماندگاری بیشتری خواهد داشت همچنین بستگی به نوع پوست هر فرد این مدت ماندگاری متفاوت خواهد بود.

تعداد جلسات مورد نیاز پلاسما تراپی واژن :

تعداد این جلسات برای هر بیمار بستگی نوع درمان و زیبایی آن متفاوت خواهد بود و همچنین باید به این نکته توجه کنند که با یک جلسه درمانی نمی توانند، به انتظارات رویایی خود برسند. بنابراین به افراد توصیه می شود که مراجعه هفتگی یا2 هفته یک بارداشته باشند.

مدت زمان انجام پلاسما تراپی چقدر است؟

زمانی که برای این روش در نظر گرفته شده است، حدود یک ساعت می باشد. چرا که ابتدا پزشک یا متخصص مربوطه باید خون را از شما بگیرد. سپس پلاسما و سرم را جدا کند و بعد از آن در ناحیه تخمدان، رحم و واژن آن را تزریق نماید. در رابطه با نتیجه ی این روش، باید بدانید که بسیار سریع به نتیجه خواهید رسید. پس از تزریق بلافاصله سلول های کلاژن ساز و الاستین ساز کار خود را شروع می کنند و منجر به حالت الاستینی پوست و مو بافت شما خواهند شد. به طور کلی بهتر است این روش را حدود یک سال یکبار انجام دهید. تزریق بیش از اندازه پلاسمای مایع خون می‌ تواند مشکلاتی را به وجود آورد. اما اگر شما هر سال یک بار از این روش استفاده کنید، می‌ توانید موجب درمان و تقویت واژن خود شوید. حتی سایر بیماری ‌ها نظیر: ستون فقرات، درد کمر و غیره با استفاده از این روش درمان خواهند شد.

پلاسما تراپی برای چه افرادی توصیه نمی شود :

1. افراد مبتلا به بیماری های غددی : با وجود محدودیت در این عمل قبل از هر گونه اقدامی باید فرد ازپزشک متخصص زنان مشورت گرفته و این عمل را انجام دهد.
2. افراد مبتلا به دیابت : باید با در نظر گرفتن این بیماری تحت نظر پزشک متخصص زنان انجام شود.
3. افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی : انجام این عمل برای این افراد با محدودیت همراه خواهد بود.
4. افرادمبتلا به بیماری های عفونی : افراد برای انجام این عمل باید تا زمان بهبود عفونت صبور باشند.
5. افراد میتلا به بیماری صرع : افراد مبتلا به این بیماری باید از انجام این عمل خودداری کنند.

بهترین دکتر زنان برای پلاسماتراپی واژن

این روش درمانی نیازمند مراجعه به یک متخصص جراحی زیبایی زنان است که در انجام این روش مهارت کامل داشته باشد. اگر جراح زنان در کار خود تخصص داشته باشد، بهترین نتیجه را از این روش درمانی و زیبایی دریافت خواهید کرد.

انتخاب بهترین دکتر زنان برای پلاسما تراپی واژن در شهرهای بزرگی مانند تهران کمی دشوار است اما با در نظر گرفتن ویژگی های زیر برای پزشک می توانید انتخاب خوبی داشته باشید:

 • مهارت و تخصص پزشک
 • مجهز بودن به ابزار و وسایل پیشرفته در کلینیک
 • تمیز و مرتب بودن کلینیک درمانی
 • برخورد حرفه ای پزشک و کارکنان
 • وقت گذاشتن جراح برای بیمار و شنیدن مشکلات او

هزینه پلاسما تراپی واژن :

هزینه این عمل در خانم های مختلف و در مراکز درمانی گونا گون متفاوت خواهد بود. همچنین این هزینه بسته به عوامل میزان تخصص پزشک ، تعداد  جلسات پلاسما تراپی ،مرکز یا مطبی که مراجعه کرده ، دستگاه مورد استفاده نیز متغیر خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 53 میانگین: 3.5]
دکتر نگین محبوب

دکتر نگین محبوب

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، اعمال زیبایی و ترمیمی زنان، دستگاه لیزر مونالیزا، تعیین جنسیت، درمان نازایی و IUI، مراقبت های بارداری،کرایو(فریز) زخمهای دهانه رحم،درمان زگیل و تبخال تناسلی، پریناتولوژی و لابیا پلاستی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی، یکی از عمل های زیبایی زنان است، که خواسته های آن ها در رابطه با زیبا سازی ناحیه تناسلی و همچنین عملکرد بهتر در رسیدن به ارگاسم طی رابطه ی جنسی را پاسخ داده است....

لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان

لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان

جراحی لابیاپلاستی (Labiaplasty) نوعی جراحی زیبایی زنان است که در آن متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در آن به کوچک کردن یا اصلاح لبه کوچک یا لبه بزرگ و یا پوست قسمت خارجی آلت تناسلی...

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

تیرگی پوست واژن یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از زنان را به خود مشغول می کند. تیره شدن رنگ پوست در ناحیه واژن از عواملی است که باعث می شود زنان در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *