دکتر نگین محبوب » جراحی زیبایی زنان » لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان
مدت زمان مطالعه ۱۶ دقیقه

لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان

لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی (Labiaplasty) نوعی جراحی زیبایی زنان است که در آن متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در آن به کوچک کردن یا اصلاح لبه کوچک یا لبه بزرگ و یا پوست قسمت خارجی آلت تناسلی زنان می پردازد. این جراحی، جزو جراحی های پلاستیک به حساب می آید. در این مطلب سعی داریم تا به بررسی بیشتر این جراحی زیبایی زنان بپردازیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب نمایش

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن برای علت های مختلف از جمله مناسب نبودن اندازه یا طول لبه داخلی واژن به کار برده می‌شوند. لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش های جوانسازی واژن میان خانم ها بوده که در واقع ماهیت آن، اصلاح لابیا مینور ( لب های داخلی ) و همچنین لابیا ماژور یعنی لب های خارجی می‌‌باشد. در این عمل، اغلب هدف خانم ها علاوه بر اصلاح فرم لابیا ها، عدم بیرون زدگی آن ها نیز می‌باشد که در ادامه به توضیحات جزئی تر خواهیم پرداخت.

لابیای دستگاه تناسلی

لابیا (Labia) نام قسمتی ظریف و حساس از دستگاه تناسلی زنان است که در واقع قسمت قابل مشاهده بیرونی دهانه واژن است و بر سطح لابیا ماژور مو های زائو نیز رویش دارند. این قسمت از اندام تناسلی زنان به دو بخش لابیا ماژور و لابیامینور تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر یک می پردازیم.

انواع لابیا

همانطور که ذکر شد دو نوع لابیا در دستگاه تناسلی بانوان وجود دارد که هر یک را بررسی خواهیم کرد و شما در ادامه از مزایای این روش نیز مطلع خواهید شد.

لابیا ماژور

لابیا ماژور همان لابیا یا لبه بیرونی اندام تناسلی زنان است که از قسمت تپه ونوس (بافت چربی بالای اندام تناسلی زنانه که موهای زهار در آن قسمت رشد می کنند) شروع می شود و تا ناحیه میان دوراه (ناحیه پرینه) ادامه دارد. لابیاماژور وظیفه حفاظت از ساختارهای حساس اندام تناسلی از جمله دهانه واژن، کلیتوریس و لابیامینور را به عهده دارد.

لابیا مینور

این قسمت که در اصطلاح با عنوان لابیا داخلی نیز شناخته می‌شود، در واقع دو لایه پوستی است که در هر دو طرف دهانه واژن و ما بین لابیا ماژورها قرار گرفته است. رنگ و اندازه لابیا در خانم ها با یکدیگر متفاوت است. برخی خانم ها با جراحی زیبایی به تغییر و در واقعع کاهش سایز این عضو خواهند پرداخت. معمولا عوامل ژنتیکی موجب رشد بیش از اندازه لابیا مینور می‌شود.

اندازه طبیعی لبه های واژن

در واقع به طور دقیق ذکر نشده است که لبه های واژن باید چه اندازه ای داشته باشند زیرا اندازه لابیا ها در خانم ها متفاوت بوده و بزرگی یا کوچکی آن ها به عوامل متعدد هورمونی یا ژنتیکی بستگی دارد که در صورت وجود مشکل به رفع آن می‌پردازند.

اما می‌توان به طور قطعی ذکر کرد، زمانی که فرد با انجام حرکات ورزشی یا پوشیدن لباس های تنگ و این قبیل موارد با احساس رنجش و اذیت مواجه شود به این معناست که اندازه و فرم غیر بیعی دارد. بنابراین به طور کلی، برای اندازه لابیا مینور تعریف رسمی و یا علمی وجود ندارد. اندازه لابیای مینور با توجه به عوامل مختلف از جمله سن، ژنتیک، وضعیت هورمون ها و تعداد بارداری ها متفاوت است. لابیا ها از نظر زیبایی نیز دارای اندازه خاصی نیستند به این معنا که نمی‌توان گفت اگر ایکس اندازه داشته باشند یعنی خصوصیات زیبایی را شامل شده اند.

علت بزرگی لب های واژن

اندازه لابیا مینور در برخی از افراد بزرگ است و گاهی سبب می شود که زن در زمان ورزش یا فعالیت احساس ناراحتی کند. گاهی نیز لب های کوچک واژن دچار عدم تقارن می شوند. از میان علل بروز این موارد برای لابیا مینور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تغییرات هورمونی ناشی از بارداری، پیش از قاعدگی، یائسگی و ..
 • داشتن بیش از 3 زایمان طبیعی
 • عوامل ارثی و ژنتیکی
 • افزایش سن

این علّت ها سبب می شود که لابیاهای مینور، بزرگ یا افتاده شوند و گاهی رنگ تیره ای بگیرند. این تغییرات در هر سنی ممکن است رخ دهد و گاهی به حدی برای فرد آزاردهنده می شوند که تصمیم به جراحی لابیاپلاستی می گیرد.

تاثیر خودارضایی در سایز لابیا

برخی افرادی که به مطب دکتر نگین محبوب مراجعه دارند این سوال برایشان پیش می‌آِید که آیا خود ارضایی تاثیری در روند بزرگ شدن سایز لابیاهای واژن تاثیری دارد یا خیر؟ خیر خودارضایی هیچ ارتباطی به افزایش سایز لابیاهای واژن ندارد.

بزرگ شدن لب های واژن بعد از بارداری

بزرگ شدن سایز یا هیپرتروفی در زمان بارداری امری طبیعی است و دلیل اصلی این موضوع هورمون های دوران بارداری و افزایش سطح خون در لگن است. معمولا افزایش سایز لابیاها تا پایان دوره بارداری بوده و بعد از زایمان از بین می‌رود. البته ناگفته نماند که برخی از خانم ها دارای لابیاهای بزرگ قبل از بارداری بوده اند و به همین دلیل در این دوران با افزایش سایز شدید لابیاها مواجه می‌شوند به همین دلیل می‌توانند در صورت مشورت با متخصص زنان قبل از بارداری به لابیاپلاستی اقدام فرمایند.

دلایل اصلی انجام لابیاپلاستی از سوی زنان

همان طور که گفتیم، لب های کوچک واژن در هر زنی رنگ و شکل متفاوتی دارد. گاهی به دلایلی که ذکر کردیم لابیا مینورها دچار عدم تقارن، شل شدن، ناهموار شدن، چین و چروک یا بزرگ شدن می شوند و به همین علت فرد یا در موقعیت های گوناگون دچار ناراحتی می شود و یا از اندام خود ابراز نارضایتی می کنند. دلایل اصلی انجام عمل لابیاپلاستی عبارتست از:

·       احساس درد در زمان برقراری رابطه جنسی

·       عدم رضایت از ظاهر واژن و نازیبایی آن

·       عدم تقارن در لب های کوچک واژن

·       تحریک پذیری کم در زمان رابطه جنسی به دلیل وجود پوست اضافه در قسمت کلیتوریس

·       احساس درد یا ناراحت بودن در زمان فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری

·       احساس درد و ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ

·       احساس سوزش یا کشیدگی در زمان ورزش

برخی دیگر از دلایل انجام جراحی زیبایی واژن

سایر مواردی که فرد را بری انجام هر گونه جراحی زیببایی واژن ترغیب می‌‌کند عبارتند از:

 • بزرگ بودن بیش از اندازه لابیای بیرونی (ماژور)
 • بلند و بزرگتر بودن لابیا داخلی از لابیا بیرونی
 • قابل مشاهده بودن کلیتوریس از میان لابیا

مشاوره قبل از لابیاپلاستی

بعد از مراجعه به متخصص زنان در همان ابتدای جلسه مشاوره باید دلیل تصمیم به این عمل را بازگو کنید و سپس تحت معاینه قرار بگیرید. بهترین دکتر زنان باید ساختار فعلی لابیا را بررسی کرده و بداند که شما در نهایت این جراحی، چه انتظاری دارید.

روش های مختلف جراحی لابیاپلاستی

جراحان زیبایی زنان روش های مختلفی برای انجام جراحی لابیاپلاستی دارند که دو روش Trim و Wedge رایج ترین تکنیک های لابیاپلاستی هستند. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) گزارش می دهد که هر ساله حدود 10000 عمل لابیاپلاستی انجام می شود. بر اساس تحقیقات در سال 2014، بهاین نتیجه دست یافتند که 91 درصد از افرادی که لبیاپلاستی انجام دادند، پس از آن از ظاهر تناسلی خود احساس رضایت بیشتری داشتند و بنابراین دریافتد که «لابیاپلاستی در بهبود ظاهر تناسلی و رضایت جنسی مؤثر است».

تکنیک Trim در جراحی لابیاپلاستی

در این روش جراحی لبه کوچک واژن، جراح زیبایی زنان پوست اضافه لابیا را جدا می کند و سپس لبه ها به هم بخیه زده می شود. این روش جراحی، حدود 1 ساعت زمان لازم دارد.

تکنیک Trim

تکنیک Wedge در جراحی لابیاپلاستی

در این روش جراحی زیبایی واژن به حداکثر می رسد. در تکنیک wedge، قسمتی از لابیای مینور برداشته می شود و سپس جراح برش را به چین های طبیعی لب های واژن منتقل می کند.

تکنیک Wedge

لابیاپلاستی با لیزر

زیبایی واژن با لیزر خصوصا توسط لیزر مونالیزا تاچ روشی کم تهاجمی است که خونریزی بسیار کمتری در آن وجود دارد و بهبودی فرد سریع تر صورت می گیرد. در این روش، بدون آسیب به لابیای مینور جراحی صورت می گیرد. یکی از مزیت های لابیاپلاستی با لیزر این است که به شکل سرپایی بوده و زمان زیادی را درگیر نمی‌کند. این مورد برای خانم هایی استفاده می‌شود که لابیاهایشان تغییرات آنچنانی نیاز نداشته باشد. از دیگر مزیت های آن سرپایی بودن آن است که نیازی به بستری شدن ندارد. خانم هایی که به زیباسازی واژن مانند سفید کردن واژن علاقمند هستند نیز می‌توانند همزمان بهره ببرند.

بی خطرترین روش جوانسازی واژن

جالب و در عین حال لازم است بدانید که لابیاپلاستی یکی از کم خطرترین و بی دردسرترین جراحی هایی است که تا به امروز انجام شده است. افراد می توانند با انتخاب پزشک مجرب و متخصص در این زمینه نسبت به انجام جراحی لابیاپلاستی اقدام نموده و بدون هیچ نگرانی زمینه رفع مشکلات ناشی از بزرگ بودن لابیاهای ماژور و مینور را فراهم سازند.

جراحی زیبایی واژن در عین حال که به ظرافت و دقت جراح زنان نیاز دارد، جراحی ایمن و بی خطری محسوب می شود. این عمل جراحی باید توسط بهترین جراح زنان و زایمان انجام شود تا عوارض و خطری به همراه نداشته باشد و در محیطی بهداشتی و آرام انجام شود.

آیا لابیاپلاستی عوارضی دارد؟

این جراحی زیبایی نیز مانند اکثر جراحی ها عوارض کوتاه مدتی به همراه دارد که طبیعی است و بعد از مدت کوتاهی رفع می شود. به دلیل این که واژن از غدد لنفاوی و بافت های عصبی فراوان تشکیل شده است، ممکن است بعد از جراحی دچار تورم شود که حداکثر بعد از 1 ماه این تورم از بین می رود.

مدت زمان جراحی لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن که با بی حسی موضعی انجام می شود، حدود 1 ساعت به طول می انجام و بعد از عمل می توانید به منزل برگردید و نیاز به بستری ندارید.

بهترین سن برای عمل زیبایی واژن

با توجه به این که بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و بلوغ جنسی و یا روند پیری در افراد مختلف یکسان نیست، نمی توان به طور دقیق گفت که این جراحی برای چه سنی مناسب است. اما متخصصان زنان معمولاً جراحی زیبایی واژن را برای زنان بین 20 تا 50 سال مناسب می دانند.

مراقبتهای بعد از عمل

همان طور که گفتیم، جراحی زیبایی واژن یک جراحی ایمن است و به همین دلیل فرد بعد از جراحی در مدت کوتاهی بهبود می یابد.

 • داروهای تجویزی را در زمان مقرر مصرف کنید تا احساس درد یا تورم در روزهای اول بعد از جراحی تسکین یابد.
 • از کمپرس یخ بر روی محل جراحی استفاده کنید.
 • بعد از جراحی حداکثر 5 روز استراحت کافی است و سپس می توانید به فعالیت های روزمره خود بپردازید.
 • تا بهبودی کامل از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
 • روز بعد از جراحی (24 ساعت بعد) می توانید دوش کوتاهی بگیرید. هرگز مدت زمان حمام نباید طولانی شود.
 • تا بهبودی کامل از رفتن به استخر یا نشستن در وان خودداری کنید.
 • از مصرف مواد غذایی شور یا پر ادویه و یا پرچرب خودداری کنید. این غذاها باعث افزایش تورم بدن می شوند.
 • از غذاهای حاوی فیبر زیاد استفاده کنید تا تورم ناشی از جراحی به حداقل برسد.
 • تا بهبودی کامل از انجام ورزش ها و فعالیت های سنگین که باعث فشار به اندام تناسلی می شود، خودداری کنید.
 • بهتر است که رابطه جنسی 6 تا 8 هفته بعد از جراحی صورت بگیرد تا ناحیه جراحی به طور کامل درمان شود.

کاهش میل جنسی با لابیاپلاستی صحت دارد؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که بزرگ بودن لابیاها بهداشت ناحیه واژن را سخت کرده و بدین ترتیب موجب ایجاد تعریق و بوی نامطبوع در این ناحیه می گردد. بسیاری از زنان برای رها شدن از این بوی ناخوشایند در زمان مقاربت به استفاده از عطرها و ادکلن های گران قیمت در ناحیه واژن روی می آورند که این موضوع خود زمینه ساز مشکلات بسیار زیادی است.

لابیاپلاستی زمینه ای را فراهم می سازد که بوی بد موجود در این قسمت از بین رفته و خطر ابتلا به زخم های آلرژیک در ناحیه لابیا به دلیل استفاده از عطر و اسپری کاهش پیدا کند. گفتنی است که این جراحی اعتماد به نفس فرد را تا حد قابل قبولی افزایش داده و رضایت وی و شریک جنسی اش را ارتقا می دهد. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که به دلیل این دسته از مشکلات و خجالت از شریک جنسی خود تن به رابطه نمی دهید و یا از برقراری رابطه لذت نمی برید، لابیاپلاستی بهترین گزینه برای شما است.

حال شاید این سوال ذهنتان را به خود مشغول کرده باشد که این جراحی چه تاثیری بر روی میل جنسی زنان و کیفیت روابط جنسی دارد؟

لازم به ذکر است که عمل مذکور هیچ تداخلی با کلیتوریس زنان نداشته و خدشه ای به میل جنسی آن ها وارد نمی کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که این جراحی حتی می تواند موجب بهبود ارگاسم زنان شده و بدین ترتیب کیفیت رابطه را تا حد قابل قبولی افزایش دهد.

اصلی ترین دلیل بهبود ارگاسم زنانی که به انجام لابیاپلاستی روی آورده اند، این است که بسیاری از زنان دارای لابیاهای بزرگ از تعریق لابیاها زجر کشیده و دچار زخم های شدیدی در این ناحیه می شوند. لازم به ذکر است که این زخم ها با به کارگیری هیچ پماد و دارویی قابل درمان نبوده و به همین دلیل پیشرفت کرده و برای فرد دردسرساز می شوند. لابیاپلاستی با کوچک کردن لابیاها از تعریق آن ها جلوگیری به عمل آورده و در نتیجه مانع ظهور زخم و قارچ در این نواحی می شود. همین امر باعث بهبود ارگاسم زن در طی رابطه جنسی شده و رضایت شریک جنسی وی را نیز افزایش می دهد.

بسیاری از زنانی که از وجود لابیاهای بزرگ و نامتقارن رنج می برند، از این که شریک جنسیشان واژن آن ها را دیده و یا لمس کند، به شدت خجالت می کشند. این موضوع در دراز مدت تاثیر بسیار به سزایی در میل جنسی مرد گذاشته و باعث ایجاد مشکل در روابط زناشویی می شود. با استفاده از عمل لابیاپلاستی می توان زیبایی از دست رفته واژن را به آن برگرداند و بدین ترتیب با افزایش اعتماد به نفس اوج لذت و هیجان را در روابط جنسی تجربه کرد. بسیاری از خانم ها بنا به ددلایل زیبایی به سراغ این عمل نرفته و به دلیل جنبه درمانی از طرفداران این روش هستند. بسیاری از خانم ها به دلیل پاره شدن یا کشیدگی لابیاها هنگام برقراری رابطه جنسی انجام لابیاپلاستی را برگزیدند و حتی بعد از انجام این جراحی اظهار دارند که رضایت جنسی در آن ها نسبت به قبل نیز افزایش داشته است.

نتایج تحقیقات نشان می دهد افرادی که پیش از انجام عمل لابیاپلاستی برای تجربه ارگاسم به زمانی طولانی و طاقت فرسا که گاها نزدیک 2 تا 3 ساعت به طول انجامیده است، نیاز داشته اند، پس از انجام این عمل در طی زمانی نهایتا 15 دقیقه ای موفق شده اند به اوج لذت جنسی دست پیدا کنند.

لابیاپلاستی برای دختران باکره امکان پذیر است؟

لابیاپلاستی دختران باکره

بسیاری از دختران که هنوز ازدواج نکرده اند اما به دلیل فرم لابیاها با مشکلاتی مواجه هستند، نگرانند که با عمل لابیاپلاستی، پرده بکارت آن ها دچار آسیب شود. اما باید گفت که عمل لابیاپلاستی در بیرون از ناحیه واژن انجام می شود و هیچ ارتباطی با داخل واژ« و پرده بکارت ندارد. به همین دلیل هیچ مشکلی برای لابیاپلاستی دختران باکره وجود ندارد.

آیا من کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی هستم؟

در صورتی که فکر می‌کنید لابیا شما از نظر ظاهری نازیبا بوده یا اندازه آن ها شما را دچار رنج می‌کند، شما قطعا کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی واژن هستید. همچنین که علاوه بر این موارد باید از سلامت روحی و فکری و حتی جسمی برخوردار باشید و بتوانید مراقبت های بعد از عمل را انجام دهید تا نتیجه ای خوب و مورد انتظار حاصل شود. جراحی زیبایی واژن امری دلخواه بوده و حتی اگر شکل لابیا اعتماد به نفس شما را تحت تاثیرقرار دهد بنابراین شما کاندید ایده آل برای این عمل بشمار می‌روید.

جراحی کلیتوریس همزمان با لابیاپلاستی

گاهی کلیتوریس در واژن از نظر اندازه بزرگتر از لابیای واژن است که در این صورت بسیار آزار دهنده می‌شود. برای رفع این موضوع می‌توان از عمل کوچک کردن کلیروتیس استفاده کرد که هودکتومی نام دارد. از این جراحی می‌توان در حین لابیاپلاستی استفاده کرد.

برای لابیاپلاستی به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

به طورکلی بهترین گزینه برای داشت جراحی مرتب و بی دردسر، انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان است زیرا با این دکتر می‌توانید راحت تر صحبت کنید و انتظارات خود از جراحی را برای وی بازگو کنید. همچنین ایشان اولین کیس مناسب برای انتخاب بوده زیرا در هر زمینه مربوط به زنان نیز تخصص و تجربه دارند.

بهترین جراح لابیاپلاستی تهران

جراحی لابیاپلاستی اگرچه عملی ساده و سرپایی به حساب می آید، اما این عمل هم بر روی ناحیه ای حساس انجام می شود که اعصاب زیادی در آن وجود دارد و هم یک عمل زیبایی است که باید با دقت و ظرافت انجام شود. به همین دلیل انتخاب یک جراح لابیاپلاستی خوب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان در شهرهای بزرگی مانند تهران کار سختی به نظر می رسد چرا که تعداد جراحان زیاد است و کار را برای انتخاب دشوار می کند. به همین دلیل، ویژگی های زیر را در هنگام انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی در نظر داشته باشید:

 • مهارت و تخصص در جراحی زیبایی
 • مجهز بودن کلینیک به دستگاه های جدید
 • خوش رفتار و در عین حال حرفه ای بودن پزشک
 • معاینه دقیق پیش از جراحی و اولویت قرار دادن سلامت بیمار
 • آشنا بودن به روش های جدید جراحی و به کار بردن بهترین روش لابیاپلاستی.

نزدیک بودن پزشک به محل زندگی یا محل کار یکی از فاکتورهایی است که بسیاری از خانم ها به آن اهمیت می دهند و ترجیح می دهند پزشکی را انتخاب کنند که از نظر موقعیت مکانی به آن ها نزدیک باشد تا بتوانند به راحتی هم در روز عمل به خانه برگردند و هم بعد از آن برای ویزیت به پزشک مراجعه کنند. اگر ساکن شمال شهر تهران یا شرق هستید و به دنبال بهترین جراح لابیاپلاستی در زعفرانیه و پیروزی می گردید، می توانید با در نظر داشتن ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، بهترین متخصص زنان در پیروزی را انتخاب کنید.

هزینه لابیاپلاستی در سال 1400

هزینه جراحی زیبایی واژن نیز مانند سایر جراحی های زیبایی بستگی به عوامل مختلفی دارد. میزان تجربه و مهارت پزشک، تخصص پزشک، هزینه کلینیک یا بیمارستان، میزان مشکل فرد، روش جراحی انتخابی و وسایل مورد استفاده از جمله فاکتورهای موثر در هزینه جراحی لابیاپلاستی است. به همین دلیل برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی حتماً باید با مراجعه به بهترین متخصص زنان و زایمان، معاینه صورت گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 17 میانگین: 3.6]
دکتر نگین محبوب

دکتر نگین محبوب

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، اعمال زیبایی و ترمیمی زنان، دستگاه لیزر مونالیزا، تعیین جنسیت، درمان نازایی و IUI، مراقبت های بارداری،کرایو(فریز) زخمهای دهانه رحم،درمان زگیل و تبخال تناسلی، پریناتولوژی و لابیا پلاستی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی، یکی از عمل های زیبایی زنان است، که خواسته های آن ها در رابطه با زیبا سازی ناحیه تناسلی و همچنین عملکرد بهتر در رسیدن به ارگاسم طی رابطه ی جنسی را پاسخ داده است....

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی به بهبود بشر کمک کرده است. زیبایی نیز در این میان از پیشرفت بی بهره نبوده است و روش های نوینی در علم زیبایی پزشکی از جمله پزشکی زیبایی زنان به...

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

تیرگی پوست واژن یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از زنان را به خود مشغول می کند. تیره شدن رنگ پوست در ناحیه واژن از عواملی است که باعث می شود زنان در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

1 دیدگاه
 1. با تصاویر برش دارب که گذاشتید کامل متوجه شدم روند عمل چی هست ممنونم

  پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *