دکتر نگین محبوب » جراحی زیبایی زنان » آشنایی با فرونوپلاستی و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید!
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

آشنایی با فرونوپلاستی و هر آنچه که لازم است درباره آن بدانید!

یکی از مهم ترین موضوعاتی که این روزها برای بسیاری از زنان جذابیت پیدا کرده است، انواع جراحی های زیبایی واژن است. این جراحی ها پیشرفتی نوین در علم زیبایی زنان بوده اند و کمک کرده اند تا هم آگاهی زنان از اندام خصوصیشان بالا برود و هم ناهنجاری ها و مشکلات آن ها درمان شود. در گذشته بانوان اطلاعات چندانی در مورد ناحیه تناسلی خود نداشتند اما امروزه بسیاری از آن ها با مراجعه به بهترین جراح زیبایی زنان مشکلات را درمان می کنند. یکی از جراحی های زیبایی، جراحی فرونوپلاستی یا جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس است. با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی کامل این جراحی زیبایی بپردازیم و بهترین جراح فرونوپلاستی تهران را معرفی کنیم.

مزایای جراحی فرونوپلاستی

فرونوپلاستی چیست؟

فرونوپلاستی (Frenuloplasty) یا برداشتن کلاهک کلیتوریس که آن را به عنوان عمل کوچک کردن کلاهک کلیتوریس یا برداشتن کلاهک کلیتوریس نیز می شناسند، یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی واژن در میان بانوان امروزی است. گفتنی است که پزشک متخصص در طول عمل فرونوپلاستی به کوچک کردن و برداشتن پوست اضافه و دارای ضخامت ناحیه کلیتوریس می پردازد. حال ممکن است این سوال پیش بیاید که ناحیه کلیتوریس چگونه ناحیه ای است و کدام قسمت از واژن را تشکیل می دهد؟

کلیتوریس، عضوی مهم در زندگی زناشویی شما!

کلیتوریس یکی از مهم ترین اعضای بدن زنان محسوب می شود. اصلی ترین کارکرد کلیتوریس رساندن زن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم می باشد. نتایج تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که بیش از 70 درصد از زنان بدون تحریک ناحیه کلیتوریس و تنها از طریق دخول نمی توانند اوج لذت جنسی را تجربه کنند. با توجه به  آمارهای ارائه شده می توان به اهمیت غیر قابل چشم پوشی کلیتوریس پی برد.  

شاید برایتان جالب باشد بدانید که این عضو کوچک در بدن زنان حدود 62000 تا 80000 پایانه عصبی دارد. تحریک این پایانه ها موجب برانگیختگی زن و در نتیجه رسیدن وی به ارگاسم می شود. ساختار کلیتوریس به گونه ای است که کلاهکی بزرگ و ضخیم بر روی آن قرار گرفته است. همین امر زمینه کاهش تحریک پذیری کلیتوریس را فراهم ساخته و ظاهری ناخوشایند به اندام جنسی زن بخشیده است، به گونه ای که زندگی جنسی وی، دیر یا زود، تحت تاثیر مشکلات گوناگون قرار خواهد گرفت.

البته به یاد داشته باشید که کلاهک مذکور عضوی اضافی برای کلیتوریس محسوب نمی شود. بلکه این کلاهک به حفاظت از کلیتوریس پرداخته و از مالش و ساییدگی مداوم آن جلوگیری به عمل می آورد. اما با این وجود زنان زیادی تمایل به انجام فرونوپلاستی و از بین بردن و کوچک کردن این کلاهک دارند تا بتوانند رضایت را به رابطه جنسی خود دعوت کنند!

دلایل بزرگ بودن کلاهک کلیتوریس

عوامل مختلفی می توانند دست به دست هم دهند و زمینه بزرگ بودن کلاهک کلیتوریس را تشدید کنند. گاهی فرد بر اثر عوامل ژنتیکی نظیر نقص آنزیمی و اختلالات هورمونی به این مشکل دچار شده و برای رفع عارضه های آن ناچار به انجام جراحی برداشتن کلاهک کلیتوریس می شود. گاهی نیز مشکل فرد از عوامل محیطی مانند بلوغ سرچشمه می گیرد.

لازم به ذکر است که بزرگ بودن کلاهک کلیتوریس در زنان ضمن این که مانع از به ارگاسم رسیدن می شود، موجب بروز مشکلات متعدد دیگری نظیر درد، خارش و ناراحتی در ناحیه واژن نیز می شود. علاوه بر این، زیبایی این ناحیه را تا حد قابل توجهی از بین می برد.

نحوه انجام جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه است؟

جراحی فرونوپلاستی یکی از متداول ترین جراحی ها در میان زنان است که غالبا توام با جراحی لابیاپلاستی صورت می گیرد. طی این جراحی لایه ضخیم موجود بر روی کلیتوریس، که اصطلاحاً آن را کلاهک کلیتوریس می نامند، برداشته شده و بدین ترتیب زمینه تحریک پذیری بیشتر این عضو حساس فراهم می گردد. در طول عمل زیبایی کلیتوریس هیچگونه آسیبی به پایانه های عصبی فراوان موجود در این ناحیه وارد نمی شود و حس جنسی فرد نیز تحت تاثیر منفی قرار نمی گیرد.

جراحی کلیتوریس را جزء جراحی های جزئی و سرپایی به شمار آورده و آن را از طریق بی حسی موضعی و اغلب به صورت همزمان با جراحی های ترمیمی انجام می دهند. بسیاری از زنان بر این باورند که فرونوپلاستی بخشی از عمل لابیاپلاستی است. از همین رو به مطب مراجعه نموده و برای انجام عمل فرونوپلاستی درخواست می دهند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تعداد افرادی که لابیای مینور آن ها کوچک بوده و نیازی به کوچک شدن ندارد، بسیار کم است. از همین رو اکثر افرادی که برای انجام فرونوپلاستی به بهترین متخصص زیبایی زنان مراجعه می کنند، متقاضی انجام عمل لابیاپلاستی یا همان کوچک کردن لابیاها نیز هستند.

هدف از عمل فرونوپلاستی چیست؟

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم، اصلی ترین هدف از جراحی زیبایی کلیتوریس ایجاد تحریک بیشتر در زمان مقاربت می باشد. اما این تنها دلیل برای روی آوردن زنان به انجام جراحی مذکور نیست. رفع درد و ناراحتی در زمان انجام فعالیت های سنگین ورزشی و رفع ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ از دیگر عواملی است که زنان را به انجام این جراحی تشویق می کند.

مزایای جراحی فرونوپلاستی

کوچک کردن کلاهک کلیتوریس مزایای متعدد و متنوعی را برای فرد به دنبال دارد. از جمله مهم ترین مزایای این جراحی می توان به امکان دستیابی سریع تر به اوج لذت جنسی و ارگاسم، تجربه چندین ارگاسم مکرر در طی یک رابطه جنسی، زیبایی قابل توجه اندام تناسلی زن، احساس راحتی زیاد در زمان انجام فعالیت های روزانه و فعالیت های ورزشی و… اشاره کرد.

عوارض جراحی فرونوپلاستی

عمل فرونوپلاستی نیز همچون هر عمل دیگری علاوه بر دارا بودن یک سری مزایا، عوارضی را نیز به دنبال دارد. عوارض این جراحی اگر توسط بهترین جراح فرونوپلاستی تهران انجام شود بسیار کم و ناچیز است.  فراموش نکنید که عدم مراجعه به متخصص جراحی زیبایی زنان می تواند آسیب های جبران ناپذیری به این ناحیه از بدن وارد آورد.

 همانگونه که اشاره کردیم، این عمل به صورت سرپایی انجام می شود. بدین ترتیب فرد می تواند بلافاصله پس از عمل کارهای روزمره خود را از سر بگیرد.

مهم ترین عارضه های فرونوپلاستی که طبیعی است و نیاز به نگرانی ندارد، بروز قرمزی و تورم در ناحیه کلیتوریس است. گاهی نیز کوتاهی های بیمار در رعایت بهداشت فردی برای وی دردسر ساز شده و موجب بروز عفونت می شود. در چنین شرایطی لازم است که حتما به متخصص زنان خود مراجعه و دستورات وی را اجرا نمایید.

فرونوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

شاید با خواندن این مطلب به این فکر افتاده باشید که شما هم نیازمند انجام عمل زیبایی کلیتوریس هستید یا خیر. اما این جراحی زیبایی برای چه زنانی لازم است؟

انجام جراحی فرونوپلاستی برای افرادی که تحریک پذیری سختی در حین برقراری رابطه جنسی داشته و به همین دلیل نمی توانند به ارگاسم برسند، پیشنهاد می شود. اگر شما هم به آن دسته از افرادی تعلق دارید که از ظاهر واژن خود ناراضی بوده و به همین خاطر با کاهش شدید اعتماد به نفس رو به رو شده اید، ما به شما فرونوپلاستی را پیشنهاد می دهیم.

بهترین جراح زیبایی زنان در تهران برای فرونوپلاستی

انتخاب پزشک و متخصص قبل از هر عملی مهم ترین گام در رسیدن به سلامت و زیبایی است. همان طور که گفتیم، انتخاب پزشکان غیرمتخصص در زمینه زیبایی زنان می تواند آسیب های جبران ناپذیری برای شما به وجود آورد.

زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی کلیتوریس می گیرید، مهم ترین سوالی که برایتان مطرح می شود این است که بهترین جراح فرونوپلاستی چه کسی است؟ برای انتخاب راحت تر، این مسئله را در نظر بگیرید که یک جراح خوب فرونوپلاستی در واقع جراح خوب زیبایی زنان است. متخصص باید در کار جراحی زیبایی زنان مهارت و تجربه بالایی داشته باشد و ضمن رعایت اخلاق حرفه ای، با به روزترین تکنیک ها و دستگاه ها پروسه درمان را انجام دهد.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم تا به طور کامل به بررسی جراحی فرونوپلاستی و مزایا و معایب آن بپردازیم و با ویژگی های بهترین جراح فرونوپلاستی آشنا شویم. این جراحی به بهبود روابط زناشویی کمک می کند و اگر توسط یک جراح خوب انجام شود نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 19 میانگین: 3.4]
دکتر نگین محبوب

دکتر نگین محبوب

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، اعمال زیبایی و ترمیمی زنان، دستگاه لیزر مونالیزا، تعیین جنسیت، درمان نازایی و IUI، مراقبت های بارداری،کرایو(فریز) زخمهای دهانه رحم،درمان زگیل و تبخال تناسلی، پریناتولوژی و لابیا پلاستی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

هودکتومی (جراحی زیبایی کلیتوریس)

جراحی زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی، یکی از عمل های زیبایی زنان است، که خواسته های آن ها در رابطه با زیبا سازی ناحیه تناسلی و همچنین عملکرد بهتر در رسیدن به ارگاسم طی رابطه ی جنسی را پاسخ داده است....

لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان

لابیاپلاستی بهترین روش برای زیبایی بیشتر زنان

جراحی لابیاپلاستی (Labiaplasty) نوعی جراحی زیبایی زنان است که در آن متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در آن به کوچک کردن یا اصلاح لبه کوچک یا لبه بزرگ و یا پوست قسمت خارجی آلت تناسلی...

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی به بهبود بشر کمک کرده است. زیبایی نیز در این میان از پیشرفت بی بهره نبوده است و روش های نوینی در علم زیبایی پزشکی از جمله پزشکی زیبایی زنان به...

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

تیرگی پوست واژن یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از زنان را به خود مشغول می کند. تیره شدن رنگ پوست در ناحیه واژن از عواملی است که باعث می شود زنان در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
  1. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من لابیای بزرگی دارم که خیلی اذیتم میکنه میخواستم این سوال رو ازتون بپرسم اگه بخام کلا هم لابیا و هم کلاهک برداشته بشه این عمل رو برام انجام میدین؟چون من نمیخام ازدواج کنم فقط میخام این عمل برام حتما انجام بشه نمیخام کوچکش کنم میخام کلا برداشته بشه امکانش هست؟؟

    پاسخ
    • سلام بهتره اول معاینه بشید تا حد درمان مشخص بشه

      پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *