دکتر نگین محبوب » جراحی زیبایی زنان » بهترین جراح زیبایی زنان
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

بهترین جراح زیبایی زنان

جراحی زیبایی زنان، دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها به رفع بخشی از ایرادات به وجود آمده در ناحیه تناسلی زنان، کمک می کند.

زنان با افزایش سن و نیز تجربه های مختلف زایمان و بارداری و… با انواع مشکلات واژینال روبرو می شوند. به همین جهت کیفیت رابطه جنسی آنان کاهش می یابد. در نتیجه برای این که تجربه های لذت بخش رابطه جنسی در دوران جوانی شان را مجدداً تکرار کنند، به انجام انواع جراحی های زیبایی زنان یا جراحی های زیبایی واژن روی می آورند.

اما مهم ترین دغدغه زنان این است که روند جراحی های زیبایی را به دست بهترین متخصصین بسپارند. اما بهترین جراح زیبایی زنان کیست؟ بهترین جراح زیبایی زنان چه ویژگی هایی دارد؟

این مقاله با هدف پاسخ دهی به پرسش های فوق تدارک دیده شده است. اگر در مرحله انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان هستید، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

جراحی زیبایی زنان به مجموعه عمل هایی گفته می شود که در ناحیه تناسلی زنان انجام می شود. نام دیگر جراحی های زیبایی زنان، جراحی زیبایی واژن است.

این دسته از جراحی ها با تکنیک های مختلف انجام می شود. هر کدام از آن ها با تمرکز در یک بخش از ناحیه تناسلی یا با تمرکز بر رفع یکسری از مشکلات ایجاد شده در ناحیه واژن، انجام می شود.

بنابراین انتخاب نوع جراحی زیبایی زنان با توجه به مشکلاتی که زنان تجربه می کنند، انجام می شود.

انواع مشکلات واژینال

مهم ترین مشکلاتی که موجب آزار و ناراحتی زنان می شوند، موارد زیر هستند:

 • گشاد شدگی دهانه واژن
 • تیره شدن رنگ پوست واژن
 • تغییر شکل و فرم کلی ناحیه پرینه زنان
 • پارگی ناحیه پرینه زنان
 • افزایش سایز لابیا ماژورها در اثر کشیدگی زیاد لابیاها در روند زایمان یا به دلایل ژنتیکی و وراثتی
 • افتادگی و حالت شل شدگی لابیاماژورها
 • آتروفی واژن
علت بروز مشکلات واژینال

علل بروز مشکلات واژینال

از مهم ترین عواملی که منجر به بروز انواع مشکلات واژینال می گردد، می توان موارد زیر را نام برد:

 • افزایش سن
 • زایمان های متعدد
 • دلایل ژنتیکی و وراثتی: برای مثال تیره شدن رنگ پوست واژن و نیز مشکلات مربوط به لابیاماژورها، هم منشاً وراثتی و ژنتیکی دارد، و هم این که سایر علل از جمله اختلالات هورمونی و تجربه عفونت های مختلف در این ناحیه می تواند منجر به بروز این دسته از مشکلات گردد.
 • بارداری
 • ورود به سن یائسگی و مواجهه با عارضه های دوران یائسگی
 • تجربه عفونت های مکرر در ناحیه واژن
 • اختلالات هورمونی
 • کاهش هورمون های زنانه که به جوانسازی بدن از جمله جوانسازی واژن کمک می کنند. مثل هورمون استروژن و پروژسترون

معرفی مهم ترین انواع جراحی های زیبایی زنان

در این بخش تلاش می کنیم توضیحاتی مختصر در خصوص انواع جراحی های زیبایی واژن در اختیارتان قرار دهیم، سپس به مبحث اصلی وارد می شویم.

انواع جراحی زیبایی واژن

انواع جراحی های زیبایی زنان

 • پرینورافی: پرینه به حدفاصل مقعد و واژن گفته می شود. اغلب زنان در روند زایمان طبیعی، دچار پارگی در این ناحیه می شوند. زنانی که تجربه زایمان های سخت و دشوار دارند میزان پارگی در ناحیه پرینه شان بیشتر است. پس از مدتی این محل جوش خورده و دچار برآمدگی می شود. بسیاری از زنان از این عارضه ناخشنود هستند و علاقه دارند که وضعیت ظاهری این ناحیه از بدن شان به شکل سابق بازگردد. به همین دلیل بهترین گزینه برای این دسته از زنان، انجام جراحی پرینورافی است.

زیرا مهم ترین هدفی که در پرینورافی دنبال می شود بهبود وضعیت ظاهری پرینه و نیز تنگ کردن دهانه واژن است. با انجام پرینورافی شل شدگی عضلات دهانه واژن رفع می گردد و زنان تجربه بهتری در هنگام برقراری رابطه جنسی خواهند داشت.

این جراحی از پرطرفدارترین جراحی هایی است که زنان بعد از زایمان های طبیعی به سوی آن گرایش پیدا می کنند. زیرا زنان می خواهند که کمترین تغییرات منفی را بعد از زایمان طبیعی تجربه کنند.

به نوعی می توان جراحی پرینورافی را تکنیکی برای ترمیم واژن پس از زایمان طبیعی دانست.

 • واژینوپلاستی: واژینوپلاستی را زنان با هدف دستیابی به واژن تنگ تر و زیباتر انجام می دهند. در مواردی متخصصین به زنانی که مشکلات عمده ای در ناحیه واژن دارند، توصیه می کنند که جراحی واژینوپلاستی را با جراحی لابیاپلاستی همزمان انجام دهند. خوب است بدانید که انجام همزمان جراحی لابیاپلاستی با واژینوپلاستی هیچ منعی ندارد و می تواند منجر به نتایج شگفت انگیز و رضایت بخشی شود.

برای انجام واژینوپلاستی از تیغ جراحی و نخ های بخیه استفاده می شود. نحوه انجام واژینوپلاستی به این شکل است که، عضلات دهانه واژن را به هم نزدیک می کنند و با نخ بخیه آن ها را به هم  متصل کرده و ثابت نگه می دارند.

 • جراحی لابیاپلاستی: اسامی دیگری که برای این جراحی بکار می گیرند لبیوپلاستی و لبیاپلاستی است. در لابیاپلاستی با ایجاد برش هایی در ناحیه لابیاها، سایز لابیاها کوچک شده و فرم دهی انجام می شود. در نهایت با نخ های بخیه محل برش ها را می بندند.
 • لابیاپلاستی با لیزر: در لابیاپلاستی با لیزر روندی مشابه با جراحی طی می شود. با این تفاوت که تمامی اقدامات با لیزر انجام می شود. تمامی نتایجی که در پایان روند جراحی لابیاپلاستی و لابیاپلاستی با لیزر حاصل می شود کاملاً مشابه است. اما بعد از انجام لابیاپلاستی با لیزر میزان خونریزی کمتر است و روند بهبودی با سرعت بیشتری طی می شود.
 • بلیچینگ واژن یا سفید کردن واژن: لیزرها بهترین ابزارآلاتی هستند که این روزها در روند انواع جراحی های زیبایی واژن از جمله بلیچینگ واژن کاربرد های فروانی دارند.

با ساطع کردن اشعه های لیزر به پوست واژن، میزان رنگدانه های موجود در ناحیه پوست کاهش یافته در نتیجه تیرگی پوست از بین می رود.  

ویژگی های بهترین جراح زیبایی زنان

اکنون باید بدانیم که در هنگام انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب، در بین گزینه های بی شماری که داریم، باید به چه نکاتی توجه کنیم. به نظر می رسد توجه به ویژگی های زیر موجب می شود انتخاب هوشمندانه ای داشته باشیم. زیرا که وجود ویژگی هایی که در ادامه برمی شمریم در یک جراح، سبب می شود که یک جراح زیبایی زنان به بهترین جراح زیبایی زنان مبدل شود.

دکتر نگین محبوب
 • مهارت و توانمندی جراح:

بی شک برای این که در پایان روند جراحی زیبایی زنان نتیجه ای با بالاترین کیفیت و بدون پیامد منفی ایجاد شود، نیاز است که جراح با مهارت فراوان تکنیک های مختلف جراحی را در طول عمل بکار گیرد.

به میزانی که جراح زیبایی زنان، مهارت بیشتری در انجام تکنیک ها داشته باشد، نتایج با ظرافت و زیبایی خاصی نمود پیدا می کنند. در نهایت افراد از انجام جراحی رضایت بیشتری خواهند داشت.

 • تجربه و سابقه فعالیت های درمانی و زیبایی:

برای افزایش میزان توانمندی و مهارت نیاز است که جراح از تجربه بالایی برخوردار باشد. جراحان در سال های ابتدایی که دست به جراحی های مختلف می زنند احتمالاً در روند پیاده سازی تکنیک های جراحی با ناپختگی های عملی روبرو هستند. اما به مرور و با انجام جراحی های مختلف می توانند براساس تجربه و مهارت عملی ای که کسب کرده اند، نتایجی به مراتب بهتر (به نسبت سال های ابتدایی شغلی) حاصل کنند.

به علاوه این که، هر چقدر تجربه بهترین جراح زیبایی زنان بیشتر باشد، به این معنی است که نمونه کارهای بیشتری دارد و شما به راحتی می توانید تصاویر نمونه کارهای وی را با هم مقایسه کنید.

 • نظر دهی مثبت از سوی افرادی که تحت انجام انواع جراحی های زیبایی قرار گرفته اند:

بسیاری از زنان هنگامی که یک جراحی زیبایی واژن انجام می دهند، در صورتی که از نتیجه راضی باشند، پزشک جراح خود را به آشنایان و دوستان خود معرفی می کنند. یا گاهاً زمانی که به مطب یک جراح زیبایی زنان مراجعه می کنید، افرادی که قبلاً نزد آن پزشک جراحی انجام داده اند با شما صحبت می کنند و نظر مثبت و رضایت مندی خود را اعلام می کنند.

در صورتی که میزان رضایت مندی افراد بیشتری را در خصوص فعالیت های شغلی بهترین جراح زیبایی زنان شنیدید، می توانید اطمینان حاصل کنید که وی گزینه خوبی برای انجام جراحی زیبایی شماست.

 • بکار گیری دستگاه ها و انواع تکنولوژی های نوین و پیشرفته:

یکی از عواملی که سبب می شود شما جراحی زیبایی واژن موفقی را پشت سر بگذارید، استفاده از انواع ابزارآلات پیشرفته در روند انجام جراحی است.

بهترین جراح زیبایی زنان کسی است که تلاش می کند مطب خود را با بهترین و به روز ترین ابزارآلات پزشکی تجهیز کند. این ابزارآلات امکانات بیشتری دارند و این امکان را برای متخصصین و جراحان فراهم می کنند که تغییرات گسترده ای را در ناحیه تناسلی زنان ایجاد کنند و میزان مشکلات بیشتری را از این ناحیه برطرف کنند.  

 • دریافت هزینه های معقول و منطقی برای انجام انواع جراحی های زیبایی زنان:

این دسته از جراحی ها به دلیل این که در دسته ی انواع جراحی های زیبایی قرار می گیرد و جنبه درمانی ندارد، تحت پوشش شرکت های بیمه ای قرار نمی گیرد. به همین دلیل پزشکان و جراحان مختلف با توجه به معیارهای مختلفی هزینه های هر یک از انواع جراحی ها را تعیین می کنند.

برای مثال موارد زیر در تعیین هزینه جراحی زیبایی واژن دخیل هستند:

 • میزان تخصص و مهارت پزشک جراح
 • کیفیت انواع موادی که در روند جراحی بکار می گیرند
 • ابزارآلاتی که در روند جراحی استفاده می شود
 • میزان دشواری و پیچیدگی روند جراحی برای افراد مختلف

در نهایت باید گفت هزینه های جراحی های زیبایی زنان متغیر هستند و هر پزشکی هزینه دستمزد متفاوتی با دیگری دارد.

اما در این میان برخی از جراحان هزینه های گزافی را دریافت می کنند، در حالیکه تکنولوژی های مورد استفاده آن ها و میزان تجربه شان با سایر پزشکان تفاوت چندانی ندارد. بنابراین نباید گول هزینه های بالا را خورد و تصور کرد که نتایج بهتری از دیگر متخصصین به وجود می آورند.

بهترین جراح زیبایی زنان تلاش می کند هزینه های معقولی دریافت کند تا طیف گسترده ای از زنان بتوانند برای بهبود وضعیت واژینال خود به آن ها مراجعه کنند.

 • برخورداری از حس مسئولیت پذیری و رازداری:

بهترین جراح زیبایی زنان در خصوص تمامی نتایجی که بعد از جراحی حاصل می گردد، احساس مسئولیت می کند. در مواردی که افراد با عارضه های احتمالی بعد از جراحی زیبایی زنان مواجه می شوند، جراح زیبایی زنان تلاش می کند که تمامی آنها را با اتکا به مهارت های علمی و علمی خود برطرف کند.

از سوی دیگر تمامی اطلاعات پزشکی مراجعه کننده را نزد خود نگه می دارد و از فاش کردن آن ها امتناع می ورزد. به همین دلیل تا زمانی که مراجعه کنده اش به وی اجازه ندهد، حتی اطلاعات پرونده پزشکی اش را در اختیار نزدیکان وی قرار نمی دهد.

 • توانایی در گوش دادن به صحبت های مراجعه کننده و ارائه راهنمایی به نحو ثمر بخش:

هنگامی که یک زن به بهترین جراح زیبایی زنان مراجعه می کند، وی در ابتدا از تمامی خواسته های وی مطلع می شود. تلاش می کند با طرح سوالاتی از خواسته ها و انتظارات وی آگاه گردد. در نهایت در صورتی که خواسته های مراجعه کننده معقول بودند، آن ها را در روند برنامه ریزی برای جراحی لحاظ می کند.

در صورتی که فرد رویاهای دست نیافتنی و غیر معقول از نتیجه جراحی زیبایی واژن، برای خودش ساخته باشد، با دریافت راهنمایی های دلسوزانه از سوی بهترین جراح زیبایی زنان سعی می کند که با نگاه درست تری برای انجام جراحی زیبایی اقدام کند.

در مواردی برخی از زنان از نتایج جراحی های زیبایی زنان آگاه نبودند و پس از اتمام روند جراحی احساس سرخوردگی و پشیمانی کردند. به همین دلیل مشاوره ها و راهنمایی های قبل از انواع جراحی های زیبایی زنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

خاتمه

در بخش های مختلف به موضوعاتی پرداختیم که تمامی زنان قبل از انجام هر نوع جراحی زیبایی واژن به آن ها نیاز دارد. توصیه می کنیم هرگز برای انجام جراحی زیبایی واژن عجله نکنید، زیرا که این دسته از جراحی ها در حساس ترین اندام زنانه انجام می شود و ضروری است که بهترین و مجرب ترین جراحان در این حوزه این جراحی ها را انجام دهند. بنابراین مهم ترین مرحله، مرحله گزینش و انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب است که بتواند موفقیت روند جراحی را تضمین کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
دکتر نگین محبوب

دکتر نگین محبوب

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، اعمال زیبایی و ترمیمی زنان، دستگاه لیزر مونالیزا، تعیین جنسیت، درمان نازایی و IUI، مراقبت های بارداری،کرایو(فریز) زخمهای دهانه رحم،درمان زگیل و تبخال تناسلی، پریناتولوژی و لابیا پلاستی
برچسب ها:
مقالات مرتبط
پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پلاسماتراپی واژن و کاربردهای آن

پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه های مختلف از جمله پزشکی به بهبود بشر کمک کرده است. زیبایی نیز در این میان از پیشرفت بی بهره نبوده است و روش های نوینی در علم زیبایی پزشکی از جمله پزشکی زیبایی زنان به...

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

با بهترین روش های سفید کردن واژن آشنا شوید

تیرگی پوست واژن یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از زنان را به خود مشغول می کند. تیره شدن رنگ پوست در ناحیه واژن از عواملی است که باعث می شود زنان در هنگام رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست...

با شیوه های تنگ کردن واژن آشنا شویم

با شیوه های تنگ کردن واژن آشنا شویم

شل شدن واژن، گشاد شدن و افتادگی آن یکی از مشکلاتی است که بسیاری از بانوان با افزایش سن و زایمان دچار آن می شوند. در گذشته بسیاری از زنان به دلایل فرهنگی برای رفع این مشکل به روش های خانگی تنگ کردن...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *